BLOG PANA LI

NAPISZ DO NAS

KIEDY JEST ZA PÓŹNO NA ROZPOCZĘCIE KARIERY ILUZJONISTY?

Kiedy jest za późno na rozpoczęcie kariery iluzjonisty? Czy jest jakaś górna granica wieku, do której można zostać zawodowym magikiem? I czy nauka iluzji w dorosłym życiu przekreśla Twoją szansę na karierę?

Jeśli chciałbyś pracować jako profesjonalny iluzjonista i zastanawiasz się, czy w Twoim przypadku nie jest na to za późno – to ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

 

 

„Żałuję, że nie zacząłem tworzyć, gdy miałem 10 lat”- zapewne niejeden artysta choć raz w życiu pomyślał w ten sposób. Ja także kiedyś dumałem nad tym, jakby to było, gdybym zainteresował się iluzją wcześniej. Prawda jednak jest taka, że gdybyśmy wszyscy zaczęli działać w tak młodym wieku, może bylibyśmy lepiej przygotowani technicznie do zawodu, ale to nie oznacza, że nasza zdolność uczenia się w późniejszym czasie zanika i nie mamy już szansy na sukces.

Jaką rolę zatem odgrywa nasz wiek? Czy jest naszym wrogiem, czy może sprzymierzeńcem? I kiedy jest za późno na rozpoczęcie kariery iluzjonisty?

Istnieją zawody, w których metryka ma ogromne znaczenie. Balet, piłka nożna, czy inne dyscypliny sportowe wymagają od człowieka wyjątkowych predyspozycji, a te niestety z wiekiem zanikają. Co więcej, kariera sportowca ma datę ważności – w pewnym wieku ciało nie pozwala już na czynną aktywność fizyczną.

W iluzji nie ma takich ograniczeń. Na tym polega piękno tej sztuki – magicznych trików możesz nauczyć się w każdym momencie swojego życia. Co więcej, dla iluzjonisty wiek może okazać się wielkim atutem.

 

 

Z czym musisz się liczyć decydując się na karierę iluzjonisty w dojrzałym wieku?

Późny start stawia przed Tobą pewne wyzwania, z którymi będziesz musiał się zmierzyć. Mniejsza sprawność fizyczna utrudni Ci wykonywanie pewnych ruchów, czy opanowanie niektórych technik. Zaczynając naukę w dojrzałym wieku być może nie zostaniesz mistrzem manipulacji karcianych, ale to nie oznacza, że zamyka Ci to drogę do sukcesu. Iluzja oferuje tysiące możliwości, a Ty masz inne atuty, które dają przewagę:

1. Doświadczenie życiowe. Jako osoba dojrzała podejmujesz lepsze, bardziej świadome decyzje. Potrafisz skupić się na swoich celach zamiast gonić za nieistotnymi rzeczami.

2. Przetarłeś już wiele szlaków i masz wszystko, czego potrzeba by zmienić rzeczywistość wokół siebie. Osiągnąłeś stabilność finansową, dzięki czemu możesz zainwestować w materiały dydaktyczne więcej środków niż młody, początkujący iluzjonista.

3. Dowiedziono, że pomiędzy 39 a 70 rokiem życia mamy najwyższy poziom zdolności poznawczych (logiczne myślenie, pamięć, koncentracja, spostrzegawczość) i myślenia abstrakcyjnego – a te cechy są niezbędne w nauce iluzji.

4. Bardziej się wyróżniasz na tle konkurencji ponieważ mniej osób realizuje ten cel w starszym wieku.

 

 

Aleksander Jackowski w „Twórczości późnego wieku” napisał: (…) regułą jest, że w młodych latach szuka się, próbuje, określa swój kierunek rozwoju, który dopiero w toku tworzenia zyskuje kształt, pielęgnowany już później i rozwijany przez artystę. Starzy ludzie nie szukają. Oni znajdują. Oni już ten kształt mają w sobie, nie wiedząc nawet o tym.(…)

I choć modne jest obecnie zaczynać karierę w jak najmłodszym wieku, to pamiętaj, że poziom artystycznych osiągnięć nie zależy od Twojej metryki. Są artyści, którzy najwybitniejsze dzieła stworzyli w młodości, inni zdobyli uznanie dopiero na starość.

W związku z tym odpowiedź na pytanie „Kiedy jest za późno na rozpoczęcie kariery iluzjonisty?” jest prosta. Nigdy nie jest na to za późno. 🙂

A jeśli chcesz dowiedzieć się jak zostać zawodowym magikiem – to zapraszam tu.

Pozdro!

Komentarze (0)

Brak komentarzy do wpisu! Bądź pierwszy!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SKONTAKTUJ SIĘ

BIURO

Adrian Styczyński
+48 531 895 176

MANAGER

Adrian Styczyński
+48 531 895 176

BIURO

Adrian Styczyński
+48 531 895 176

MANAGER

Adrian Styczyński
+48 531 895 176

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką cookies